Jaka jest posadzka antypoślizgowa?

Posadzki antypoślizgowesą projektowane tak, aby zmniejszyć poślizg oraz zwiększyć tarcie powierzchni. Ochrona przed poślizgiem jest niezwykle istotna dla ochrony pracowników, klientów i gości zarówno w budynkach przemysłowych jak i handlowych. Posadzki antypoślizgowe produkowane są w szerokim wariancie wykończeń i tekstury, która zmniejsza poślizg na powierzchni podłogi.

Zalety posadzki antypoślizgowej

Posadzki antypoślizgowe chronią przed niebezpiecznymi warunkami, kiedy ciecze lub inne substancje znajdują się na posadzce i sprawiają, że użytkownicy mogą się poślizgnąć. Nawierzchnia z teksturą, antypoślizgowa, znacznie zmniejsza ryzyko wystąpienia takich sytuacji, w konsekwencji chroni przed wypadkiem i obrażeniami.

 

Zalety posadzki:

 • Zapobieganie wypadkom spowodowanych poślizgnięciem się i upadkiem, które powodują uraz emocjonalny lub fizyczny u pracowników lub gości.
 • Zapobieganie stratom finansowym, które wiążą się z wydatkami medycznymi dla osoby poszkodowanej (np. spowodowanych wypłatom odszkodowań, opłatami prawnymi, co podnosi składki ubezpieczeniowe i koszty administracyjne). Koszty podnosi także powypadkowa niezdolność do pracy.

Rekomendowane zastosowanie

Prawie wszystkie gałęzie przemysłu doceniają instalację posadzki antypoślizgowej. W większości przypadków jest to nawet wymagane.

Rekomendowane zastosowanie:

Rekomendowane produkty


Nasz zespół kierowników regionalnych, architektów oraz doradców technicznych pomoże wybrać najlepsze rozwiązanie w ramach podłogi odpornej na poślizg, która spełni Twoje oczekiwania. Niezależnie od rodzaju przemysłu lub przestrzeni, Stonhard zainstaluje posadzkę o właściwościach antypoślizgowych, która będzie miała oczekiwany wygląd (nieskończone możliwości projektowe, możliwości dopasowania i wyboru koloru, wzoru, i wykończenia) i będzie się doskonale sprawdzać.

Rekomendowane produkty:

 • Stonshield - przemysł lekki
 • Stonclad UT - powierzchnie dla sprzętu ciężkiego
 • Stongard TM - obszary o dużym natężeniu ruchu pieszych i pojazdów
 • Stondeck - powierzchnie zewnętrzne w szpitalach

Ta cecha posadzki nie jest w stanie zapobiec wszystkim problemom związanym z bezpieczeństwem użytkowania. Użytkownik lub właściciel danej powierzchni jest odpowiedzialny za zachowanie procedur bezpieczeństwa, za wdrożenie norm i zasad przed zastosowaniem posadzki. Dotyczy to także decyzji, jaki stopień odporności poślizgowej jest najbardziej odpowiedni dla jego projektu.


 • WYBIERZ WŁAŚCIWY PRODUKT

 • SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
     
     
 • News feed pod