Co oznacza, że posadzki lub ściany są przeciwbakteryjne?

Posadzki i ściany przeciwbakteryjne zawierają substancje, które hamują rozwój mikroorganizmów, takich jak bakterie, grzyby i pleśń. Substancje te powstrzymują namnażanie się bakterii i grzybów i działają jak ciągły środek przeciwbakteryjny i przeciwgrzybiczny dla szerokiego spektrum bakterii i grzybów. Po dodaniu substancja staje się częścią posadzki lub ściany, które zachowują walory użytkowe.

Zalety posadzki i ściany przeciwbakteryjnej

Niektóre branże cenią sobie posadzki i ściany antybakteryjne, które uzupełniają procedury kontrolne uniemożliwiające rozwój bakterii.

 

 

Zalety posadzki:

 • Hamowanie rozwoju bakterii i grzybów w ramach programu kontroli higienicznej.
 • Zwiększenie ochrony przed szkodliwymi bakteriami w miejscach, gdzie przebywają pracownicy lub pacjenci, oraz w miejscach, gdzie produkowana jest żywność i napoje.
 • Promowanie sterylnego i higienicznego środowiska.
 • Budowanie reputacji firmy jako takiej, która przeciwdziała zanieczyszczeniom
 • Łatwa instalacja i trwałość posadzki i ścian. Wygląd posadzki nie traci z powodu częstego mycia czy użytkowania. Nie stanowi zagrożenia substancjami toksycznymi.

Rekomendowane zastosowanie

Placówki ochrony zdrowia oraz firmy produkujące żywność w oczywisty sposób szukają zabezpieczającej i antybakteryjnej posadzki czy ścian. Warto zauważyć, że antybakteryjne systemy posadzkowe i ścienne są rozwiązaniem dla każdej przestrzeni, gdzie higiena jest priorytetem.

Rekomendowane zastosowanie:

Rekomendowane produkty


Posadzki i ściany Stonhard mogą być instalowane wraz ze składnikiem antybakteryjnym, tionem organicznym , który działa jak czynnik antybakteryjny i antygrzybiczny na szerokie spektrum bakterii i grzybów. Składnik aktywny jest zarejestrowany jako spełniający wymogi kontroli elektrostatycznej i nie zawiera metali ciężkich. Dodatek antybakteryjny nie będzie utrudniał procesu instalacji. Nasz zespół kierowników regionalnych, architektów i przedstawicieli technicznych pomoże w wyborze najlepszego produktu dla Twojej przestrzeni, który spełni oczekiwania estetyczne.

Rekomendowane produkty:

 • Produkty uzupełniające - Stonplus Protect to produkt uzupełniające, który może być wykorzystany z dowolnym systemem posadzkowym w miejscu, gdzie higiena jest priorytetem

 • WYBIERZ WŁAŚCIWY PRODUKT

 • SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
     
     
 • News feed pod