Jaka jest posadzka akustyczna?

Posadzka akustyczna jest wytworzona z materiałów pochłaniających fale dźwiękowe, które powstają w momencie uderzenia twardego przedmiotu o podłoże. Jeśli nie zatroszczymy się o to, jaka będzie nasza posadzka, każde, nawet najmniejsze uderzenie i dźwięki będą wzmacniane powodując trudności oraz niekomfortowe warunki w danym środowisku. Posadzki bezspoinowe, żywiczne pozytywnie wpływają na walory akustyczne bez uszczerbku dla trwałości i funkcjonalności.

 

 

 

 

Zalety posadzki dźwiękochłonnej

Hałas. wszyscy zdajemy sobie sprawę ze szkodliwego wpływu hałasu na nasz organizm. Badania prowadzone co jakiś czas pokazują, że hałas może pogorszyć stan zdrowia pacjentów i personelu w szpitalach i placówkach ochrony zdrowia, może mieć zły wpływ na procesy uczenia się w szkołach. Akustyka jest bardzo ważnym czynnikiem, który muszą brać pod uwagę projektanci w środowiskach edukacyjnych i ochrony zdrowia.

Zalety posadzki:

 • Wygodne i sprzyjające otoczenie w miejscu pracy, w miejscach odpoczynku i wymagających koncentracji, w szpitalach i szkołach.
 • Zmniejszenie ilości rozproszeń, w pracy i w budynkach szkolnych, zwiększenie tym samym wydajności.
 • Stworzenie zdrowego środowiska dla pracowników. Hałas może podnosić ciśnienie krwi i powodować inne dolegliwości. Posadzki dźwiękochłonne są także bardziej sprężyste, co ułatwia chodzenie, a także powoduje, że posadzka jest ergonomiczna.

Rekomendowane zastosowanie

Posadzki dźwiękochłonne mogą być używane w wielu gałęziach przemysłu, ale są szczególnie zalecane w miejscach gdzie komfort, ciche otoczenie są kluczowe dla realizacji celów w danym środowisku.

Rekomendowane zastosowanie:

Rekomendowane produkty


Jest wiele materiałów podłogowych, które zwiększają walory akustyczne, jednak zazwyczaj dzieje się to kosztem innych parametrów, takich jak trwałość, odporność na plamy i uderzenia, a także utrzymanie czystości. Posadzki bezspoinowe, sprężyste mają zdolność wpływania na walory akustyczne bez umniejszania trwałości i funkcjonalności, umożliwiając projektantom uzyskanie oczekiwanej równowagi. Nasz zespół kierowników regionalnych, architektów i doradców technicznych pomoże w wyborze posadzki dźwiękochłonnej najlepszej dla Twoich potrzeb.

Rekomendowane produkty:

 • Stonres - przestrzenie publiczne, służba zdrowia, edukacja, handel, muzea i inne

 • WYBIERZ WŁAŚCIWY PRODUKT

 • SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
     
     
 • News feed pod